12.8 C
Скопје

Tag : виолинисти

Вести Култура

Осмо издание на „Виолин-фест“: Настапи на млади виолнисти кои сè уште се во процесот на осознавање на магијата на виолинската уметност

Слободен Печат
Во понеделник (14 јуни) со почеток во 20 часот во Камерната сала во Филхармонија ќе се одржи осмото издание на „Виолин-фест“. -Главна тенденција на фестивалот...