Tag : виетнам

Вести Свет

Во Ирска приведен маж обвинет за смртта на Виетнамците пронајдени во камион

Слободен печат
Во Ирска вчера е уапсен 40-годишен маж под сомневање дека е поврзан со смртта на 39 виетнамски мигранти, чии тела во октомври минатата година беа...
Вести Свет Слајдер

Виетнам е пример за борба против коронавирусот: Од 95 милиони жители, само 262 заразени, починати нема

Слободен печат
Како земја која нема ниту еден смртен случај, а бројот на заразените од коронавирус се движи околу 200, Виетнам ги доби сите пофалби од СЗО...
Вести Свет

Излекувани сите 16 лица заразени од коронавирус во Виетнам

Слободен печат
Сите 16 лица во Виетнам кои беа заразени со новиот коронавирус се излекувани, соопшти Министерството за здравство. Министерството наведе дека од 13 февруари не е...
Вести Свет Слајдер

Виетнам: Село со 10.000 жители во карантин поради коронавирусот

Слободен печат
Место со 10.000 жители во близина на Ханој, Виетнам, е првата локација во оваа земја која целосно е ставена во карантин поради стравувања за ширење...
Вести Свет

По Русија, и Виетнам запира со издавање на визи на Кинези

Слободен печат
Виетнам ќе запре со издавање визи на кинески туристи, соопшти денеска виетнамската Влада, откако во таа земја беа регистрирани три нови случаи на коронавирус. –...
Вести Свет Слајдер

Нови случаи на коронавирусот во Виетнам, Сингапур и Саудиска Арабија

Слободен печат
Случаи на заразени лица од новиот коронавирус, од кој досега починаа 17 луѓе во кинескиот град Вухан, пријавени се во Виетнам, Сингапур и Саудиска Арабија....
Вести Свет

Доживотен затвор за поранешен министер во Виетнам кој земал мито во вредност од 3,2 милиони долари

Слободен печат
Поранешен министер за информации и комуникации во Виетнам е осуден на доживотен затвор, бидејќи примал мито од 3,2 милиони долари, пренесува „Б92“. Оваа информација ја...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Сите тела на загинатите од британскиот „ладилник на смртта“ пристигнаа во Виетнам

Слободен печат
Телата на 39 Виетнамци кои беа пронајдени во камион во близина на Лондон минатиот месец се вратени во Виетнам, со што се заврши трагичната приказна...
Вести Свет

Семејствата од Виетнам принудени да го платат превозот на жртвите од британскиот „ладилник на смртта“

Слободен печат
Роднини и пријатели, денеска, со солзи и бели рози, ги дочекаа првите тела од 39-те Виетнамци кои минатиот месец беа пронајдени мртви во британскиот „камион...
Вести Свет

Обвинетиот во случајот со „ладилникот на смртта“ призна дека помагал за нелегална имиграција

Слободен печат
Морис Мо Робинсон од Северна Ирска, кој е обвинет за убиството на 39 државјани од Виетнам, кои минатиот месец беа пронајдени мртви во камион во...