24.8 C
Скопје

Tag : ветер

Вести Македонија

Дожд, грмежи и засилен ветер во северните и источните делови

МИА Агенција
Во изминатите девет часа до 17 часот попладне во Штип наврнале осум литри дожд на метар квадратен, пет  во Скопје-Зајчев Рид, два во Крива Паланка,...
Вести Македонија Слајдер

Утре сончево и топло време, но потоа следи дожд и силен ветер

Слободен печат
Времето до крајот на денот ќе биде малку до умерено облачно, на повеќе места со умерен, а на југозападот со повремено засилен западен ветер. Според...
Вести Македонија

ФОТО | Паркови и зеленило го расчистуваат хаосот по силниот ветер во Скопје: Сѐ уште се утврдува дали има материјални штети

Слободен печат
ЈП Паркови и зеленило вечерва ги острануваат паднатите дрвја што ги откорна силниот ветер. Во изјава за Слободен печат, оттаму велат дека низ неколку локации...
Вести Македонија Скопје

ФОТО: Силниот ветер откорна огромно дрво во Карпош – Надоаѓа ли невремето што ги зафати Хрватска и Србија?

СП.
Денеска времето во Македонија е променливо облачно и постудено со сончеви периоди. Во Скопје и околината времето е променливо облачно со умерен ветер од северен...
Вести Македонија

Следните денови времето ќе биде постудено, од среда пообилни врнежи од дожд

Слободен печат
Времето во земјава утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе...
Вести Македонија Слајдер

Облачно со силен ветер од над 70 километри на час

Слободен печат
Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, наутро во западните, а потоа и во северните делови, а на планините снег. Ќе дува...
Вести Македонија Слајдер

Времето денеска облачно, со пороен дожд и силен ветер

Слободен печат
Времето денеска ќе биде облачно, со пороен дожд кој некаде ќе надмине 20 литри на метар квадратен. Ќе дува и силен ветер од преку 70...
Вести Македонија Слајдер

Времето денеска облачно и ветровито, од вечер дожд и снег

Слободен печат
Времето денеска ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Во вечерните и...
Вести Македонија Слајдер

Времето денеска сончево со мала облачност и студено

Слободен печат
Услови за појава на слаб снег ќе има изутринава на североистокот. Преку денот ќе биде сончево со мала облачност и студено. Ќе дува слаб до...
Вести Македонија Слајдер

Облачно со сончеви периоди и ветер, снег на југ

Слободен печат
Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени сончеви периоди. Претпладне во јужните делови од земјава ќе има повремени врнежи од снег. Ќе дува умерен,...