4 C
Скопје

Tag : Вестѕи

Вести Македонија Слајдер

МЗ за моментната состојба во ковид центрите низ цела Македонија: Имаме 871 пациент и околу 450 слободни кревети

Слободен печат
Од ковид центрите во болниците, во изминатите 24 часа, е пријавено лекување на вкупно 540 позитивни и суспектни пациенти на коронвирусот. – Според извештаи на...
Вести Свет Слајдер

Чавушоглу во стилот „џабе везете“: Нема да се откажеме од набавка на руски системи С-400 поради санкциите од САД

Слободен печат
Турција нема да се откаже од набавка на руски ракетни одбранбени системи С-400 и ќе преземе реципрочни чекори, откако ќе ги процени санкциите воведени од...