весту Archives - Слободен печат

Tag : весту

Вести Планета

Мексико: Поранешна министерка уапсена поради корупција и поткуп

Слободен печат
Поранешната мексиканска министерка Росарио Роблес, која во претходната влада на претседателот Енрике Пења Нието беше одговорна за програмите за социјален развој, е обвинета за корупција...