-2 C
Скопје

Tag : васина торта

Магазин Магазин слајдер Храна

Кој бил Васа според кој познатата Васина торта го добила името?

Слободен печат
Васината торта е омилен десерт на многу генерации во регионот. Но дали некогаш сте се прашале – Кој бил тој Васа? Кулинарите велат дека најстариот...