23.8 C
Скопје

Tag : вакцина ковид-19

Вести Свет

Кремљ не открива со која вакцина ќе се имунизира Путин

Слободен печат
Кремљ соопшти дека намерно одлучил да не го открива името на руската вакцина со која претседателот Владимир Путин ќе биде денеска имунизиран. – Намерно не...
Вести Свет Слајдер

Став на мнозинството менаџери во В. Британија: Прво вакцина, па враќање во канцеларија

Слободен печат
Повеќе од пола од менаџерите во Велика Британија сакаат задолжителна вакцинација против ковид-19 за вработените кои се враќаат на работа во канцеларијата, објави „Фајненшл тајмс“....
Вести Свет

Мишел: Шокиран сум од обвинувањата за „вакцински национализам” на ЕУ

Слободен печат
Претседателот на Европскиот Совет (ЕС), Шарл Мишел, на својот блог одговори на критиките за забрани за извоз на вакцини од ЕУ и вели дека е...
Вести Регион

Вакцината Фајзер предизвика уште еден скандал меѓу Србија и Косово: Косовските власти не знаат како Србија успеа да ги внесе вакцините во српските општини

Илинка Иљоска
Основното обвинителство во Митровица започна да собира информации за воведување вакцини против КОВИД-19 во северните општини на Косово, потврди за Радио Слободна Европа, главниот обвинител...