4 C
Скопје

Tag : ужице

Вести Регион

Бебиња во Ариље заразени со коронавирус, немаат воспаление

Слободен печат
Здравствената состојба на четири бебиња, кои претходните денои во Ариље беа заразени со коронавирус е стабилно, изјави за Бета началничката на педијатриското одделение на Домот...
Вести Регион

Силна експлозија во Ужице, има повредени

Слободен печат
Четворица станари од зградата биле пренесени со Брза Помош до здравствениот дом во Ужице. Во една од двокатните згради, во крак на улицата Милош Обреновиќ...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Скандал од болницата во Ужице: Преполни ходници, пациенти лежат на подот (ФОТО)

Слободен печат
Болницата во Ужице повторно е мета на критики откако излегоа фотографии на кои се гледаат пациенти кои лежат на подот. Од болницата изјавија дека не...