Tag : тркалезна маса

Вести Македонија

Заев на тркалезна маса за формирање регионален енергетски пазар

Слободен печат
Тркалезна маса за формирање регионален енергетски пазар преку подобрување на енергетската поврзаност помеѓу Северна Македонија и Бугарија ќе се одржи попладнево во Клубот на пратеници...
Вести Македонија

Собраниска делегација ќе учествува на тркалезната маса на ЕП во Брисел

Слободен печат
Делегација на Собранието на Македонија во состав Сашо Василевски, Бетиане Китев, Реџаиљ Исмаили и Драган Данев денеска ќе учествуваат на „Тркалезна маса на високо ниво...
Вести Македонија

ТРКАЛЕЗНА МАСА: Кои се идните чекори во процесот за пристапување на Македонија во ЕУ

Слободен печат
Институтот за европска политика – Скопје (ЕПИ) денеска во Скопје организира тркалезна маса на тема „EU accession: no pass to an impasse?” (Пристапување во ЕУ:...
Вести Македонија

Заев најави дека ќе ја продолжи соработката со неговите први соработници

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев денеска одговарајќи на новинарско прашање за оставката на неговата советничка за земјоделски политики Ленче Николовска и други вработени во Владата рече дека...
Вести Македонија

Тркалезна маса за промена на изборниот модел во една изборна единица и отворени листи

Слободен печат
Во Собранието на Република Македонија денеска ќе се одржи тркалезна маса на тема „Промена на изборниот модел од шест во една изборна единица и отворени...
Вести Македонија

Тркалезна маса за лидери на високи позиции за хибридните закани поврзани со информациите

МИА Агенција
Втората Тркалезна маса за лидери на високи позици, хибридните закани поврзани со информациите, финансирана од програмата Наука за мир и безбедност и коспонзорирана од Министерството...