ФОТО+ВИДЕО: Макрон ја отвори спакуваната Триумфална порта во Париз

Претседателот Емануел Макрон синоќа ја отвори покриената Триумфална порта во Париз – постхумниот проект на Кристо, пренесува Ројтерс „Мислиме на Кристо и Жан-Клод. Бескрајно сме возбудени, затоа што ова е остварување на сон стар 60 години”, рече францускиот претседател во говорот во присуство на градоначалничката на Париз, Ана Идалго и поранешниот градоначалник на Њујорк, Мајкл …

ФОТО+ВИДЕО: Макрон ја отвори спакуваната Триумфална порта во Париз Read More »