Tag : трент александер-арнолд

Спорт Фудбал

Хендерсон најдобар играч во Премиер лигата, седум играчи на Ливерпул во идеалниот тим

Слободен печат
За најдобар играч е прогласен капитенот на Ливерпул, Џордан Хендерсон, додека неговиот соиграч Трент Александер-Арнолд е најдобар млад фудбалер во Премиер лигата за оваа сезона....
Спорт Фудбал

Колку вредат најдобрите фудбалери, историско понижување за Меси и Роналдо

Слободен печат
Кризата предизвикана од коронавирусот жестоко ќе го погоди фудбалот, а последици ќе има и за најдобрите фудбалери на денешницата. Фудбалот е во карантин речиси еден...
Спорт Фудбал

Бекот на Ливерпул призна дека топката го погоди во раката

Слободен печат
Екипата на Ливерпул ја оствари најголемата и најважната победа сезонава во Премиер лигата, откако со 3:1 беше поуспешна од актуелниот шампион Манчестер сити. Сепак, долго...