29 C
Скопје

Tag : тото волф

Останатo Спорт

Хамилтон и следната сезона во болидот на Мерцедес?!

Слободен печат
Шефот на екипата на Мерцедес, Тото Волф, е убеден дека Луис Хамилтон и следната сезона ќе бози за германскиот тим. Седумкратниот Формула 1 шампион кој...
Останатo Спорт

Само астероид може да попречи Хамилтон да не потпише нов договор со Мерцедес

Слободен печат
Првиот човек на Мерцедес Тото Волф, е убеден дека актуелниот шампион Луис Хамилтон ќе потпише нов договор со германскиот тим. Британецот кој вчера ја забележа...
Останатo Спорт

Волф:Во ред е Хамилтон да преговара со Ферари

Слободен печат
Луис Хамилтон има актуелен договор со Мерцедес се до крајот на идната сезона, а „Газето дело Спорт“, пренесува дека Британецот оваа сезона имал две средби...
Останатo Спорт

Тото Волф: Ферари има супериорен мотор

МИА Агенција
Според него, во оваа компонента е тешко да се натпреварува со италијанскиот тим. Шефот на Формула 1 тимот Мерцедес, Тото Волф истакна дека треба да...
Останатo Спорт

Хамилтон ќе го бира вториот возач на Мерцедес

Слободен печат
Петкратниот формула 1 шампион, Луис Хамилтон ќе ја има клучната улога во изборот на вториот возач во Мерцедес за наредната сезона. Се поизгледно е дека...
Останатo Спорт

Леклер е иден шампион

Слободен печат
Младиот возач на Ферари имаше одличен настап на двете трки во Ф1 шампионатот, на првата трка во Австралија беше петопласиран и тоа само поради шефовите...