2 C
Скопје

Tag : тони надал

Останатo Спорт

Тони Надал: За Федерер секогаш имавме план, против Новак не знавме што да очекуваме

Слободен печат
Тони Надал гостуваше во подкастот на телевизијата Евроспорт и повторно изјави дека за неговиот внук отсекогаш било потешко да игра против Новак Ѓоковиќ отколку со...
Останатo Спорт

Тони Надал го брани Ѓоковиќ: Дисквалификацијата е престрога казна

Слободен печат
Тони Надал повторно се огласи во врска со инцидентот на УС Опен по кој Новак Ѓоковиќ е дисквалификуван откако со топче погоди линиска судијка во...
Останатo Спорт

Елиминацијата на Ѓоковиќ во корист на Рафа и Федерер, но не е добра за тенисот!

Слободен печат
Тони Надал, вујкото и воедно поранешен тренер на Рафаел Надал, еден од најголемите ривали на Новак Ѓоковиќ, реагираше на дисквалификацијата на најдобриот тенисер во светот...
Останатo Спорт

Тони Надал го избра најдобиот тенисер во историјата

Слободен печат
Тони Надал кој сега работи како директор на тениската академија на неговиот внук, Рафаел Надал, го избра најдобриот тенисер на сите времиња. Тони гостуваше во...
Останатo Спорт

Тони Надал и Бекер застанаа во одбрана на Ѓоковиќ

Слободен печат
Американските медиуми се посебно лути на Ѓоковиќ бидејќи со позитивните тестови на ковид-19 на самиот српски тенисер, Борна Чориќ, Григор Димитров, се загрозува и одржувањето...
Останатo Спорт

Надал има големи проблеми со Ѓоковиќ бидејќи не знае како да го нападне

Слободен печат
Тони Надал повторно зборуваше за големата тениска тројка која повеќе од 15 години доминира и се уште не и се насетува крајот на таа доминација....
Останатo Спорт

Бил Гејт пред два месеци го предупредил Рафа Надал за коронавирусот

Слободен печат
Тони Надал, вујкото на Рафаел Надал, во изјава за радио емисијата „El Transistor“ открива детали од средбата помеѓу тенисерот и еден од најбогатите луѓе на...
Останатo Спорт

Тони Надал: Поинтересно е да се гледа пинг понг отколку тенис

Слободен печат
Тони Надал  до пред две години му беше тренер на својот внук, а сега раководи со тениската академија на Рафаел Надал во Мајорка. Сепак, иако...
Останатo Спорт

Зашто Рафаел Надал навиваше за Ѓоковиќ

Слободен печат
Поранешниот тренер на Рафаел Надал и негов чичко, Тони Надал откри за кого навиваа во епското финале на Вимблдон во кое Ѓоковиќ го победи Рожер...
Останатo Спорт

Надал е невозможно да се победи на земја

Слободен печат
Тони Надал, вујкото и поранешен тренер на Рафаел Надал, смета дека неговиот внук е главен фаворит за триумф на вториот Гран слем турнир годинава, Ролан...