• The Crown

Снимањето на петтата сезона на „The Crown“ започнува во јули со комплетно нова екипа актери

Долгоочекуваното снимање на петтата сезона на популарната серија „The Crown“ на „Netflix“ започнува во јули оваа година, потврдија продуцентите за списанието „Variety“. Во новата сезона се појавува комплетно нова екипа во улогите на членови на британското кралско семејство.   Актерката Елизабет Дебицки ќе ја игра принцезата Дајана, Доминик Вест ќе го толкува принцот Чарлс, Имелда …

Снимањето на петтата сезона на „The Crown“ започнува во јули со комплетно нова екипа актери Read More »