Tag : теута

Вести Ви Препорачуваме Македонија

ИНТЕРВЈУ Теута Арифи: Сообраќајниот хаос во Тетово ќе го решиме со обиколни булевари

Слободен печат
Градоначалничката на општина Тетово, Теута Арифи по вторпат ја доби довербата на тетовчани на последните локални избори. Таа често добива критики дека не знае да...
Вести Ви Препорачуваме Жена Магазин Македонија Слободна ТВ

ИНТЕРВЈУ Теута Арифи: Од домашните работи најмногу сакам да учам со децата (ВИДЕО)

Слободен печат
Теута Арифи, градоначалничката на Тетово, е првата жена на оваа функција која втор пат ја доби довербата на граѓаните на оваа Општина. Арифи во интервју...
Кошарка Спорт

Историски успех на Блокотехна, ја освои БИБЛ-лигата

Слободен печат
Екипата на Блокотехна оствари историски успех, стана втората македонска екипа по Фени индустри (2011 г.), која триумфира во БИБЛ-лигата откако во финалето на завршниот турнир...