Tag : тестови

Ракомет Спорт

Ракометарите на Металург со негативни тестови на коронавирус

Слободен печат
Металург вчера ги тестираше своите ракометари на коронавирус и сите тестови се негативни. Со тоа е исполнет и последниот услов за наш настап на 48...
Вести Свет Слајдер

Гејтс: Тестовите за коронавирус се промашување поради долгото чекање на резултатите

Слободен печат
За еден од најбогатите луѓе во светот, филантропот Бил Гејтс, долгото чекање на резултатите од повеќето тестови за коронавирус во САД самото тестирање го прави...
Вести Регион

Албанија: Тестирање за ковид-19 во приватни установи, но само во вонредни ситуации

Слободен Печат
Техничкиот комитет на експерти за справување со пандемијата, дозволи вршење на молекуларни тестови РТ-ПЦР за САРС-КОВ-2 во приватни лаборатории од, како што се наведува, административни...
Вести Свет

Интерпол: Запленети 17.000 лажни тестови за Ковид-19

МИА Агенција
Полицијата заплени 17.000 лажни комплети за тестирање за Ковид-19, кои биле пронајдени во операции против шверц на нелегална храна и пијалаци во десетици земји, соопшти...
Вести Регион

Негативни 2.800 тестови на туристите од директните летови од Велика Британија за Грција

Слободен печат
Во првите два дена од почетокот на директните летови од Велика Британија за Грција, негативни се сите 2.803 тестови за Ковид-19 направени по случаен избор...
Вести Свет

Приватна болница во Бангладеш издавала лажни тестови за Ковид-19, уапсен сопственикот

Слободен печат
Сопственик на приватна болница во Бангладеш е уапсен за наводна вмешаност во фалсификување илјадници извештаи за тестови за Ковид-19 во неговите здравствени установи во Дака,...
Вести Македонија

Во Дебар досега направени над 1.100 тестови, позитивни 153 лица

Слободен печат
Во изминатото деноноќие во Дебар потврдени се два нови случаи на заразени со Ковид-19, нема ново оздравени, додека нема ниту починати лица. – Состојбата е...
Вести Свет Слајдер

Нема тестови за Ковид-19 во САД, се чека со часови

Слободен печат
Како што пишуваат Њујорк Тајмс, во некои американски градови на тестирање вчера се чекало со часови, а во Њу Орлеанс каде се формирани редови уште...
Вести Регион

Вучиќ ја пофали Македонија дека чесно тестирала и се пофали дека Србија направила најмногу тестови во регионот

Слободен печат
Српскиот претседател Александар Вучиќ ја пофали Македонија за чесно спроведување на тестирањето за откривање на корона вирусот. Зборувајќи за бројот на тестови што ги спроведе...
Вести Македонија Слајдер

Во функција тестовите за брза дијагностика на Ковид-19 за родилки и пациенти пред интервенција

Слободен печат
Министерството за здравство информира дека тестови за брза дијагностика на присуство на вирусот Sars-Cov-2 се распределени и истите почнуваат да се користат во лабораторијата на...