23 C
Скопје

Tag : теодор симиќ

Кошарка Спорт

Тодоров со две нови имиња денеска против Русија

Слободен печат
Исто така со почеток од 15.30 часот по македонско време, денеска најдобрата македонска репрезентација во Арената „Молот“ ќе го има новиот квалификациски натпревар за пласман...
Кошарка Спорт

Тодоров со двајца тинејџери ќе брка победа над Италија

Слободен печат
Кошаркарската репрезентација на Македонија денеска (15.30 ч.) во Перм, Русија, ќе ги започне настапите на квалификацискиот турнир за пласман на Европското првенство кое е презакажано...
Кошарка Спорт

Симиќ: Ме изненади повикот, се надевам дека тремата нема да се одрази во Перм!

Слободен печат
Теодор Симиќ има шанса во овој февруарски квалификациски циклус да стане еден од најмладите дебитанти во националниот тим на Македонија. Момчето кое пред неколку дена...
Кошарка Спорт

Симиќ втор стрелец, со Барселона го „лови“ трофејот во јуниорската Евролига!

Слободен печат
Кошаркарите на Барселона, играчи „Под 18“ години, се победници на квалификацискиот турнир на Евролигата во оваа возрасна категорија кој во изминатите три дена се одржуваше...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Симиќ и Барселона успешни во јуниорската Евролига!

Слободен печат
Македонија одново има свој претставник во најсилното натпреварување на Стариот континент – Евролигата. Во јуниорското издание Теодор Симиќ почна да го презентира сиот свој потенцијал...
Кошарка Спорт

Барса со македонскиот кошаркарски талент Симиќ во Евролигата (ФОТО)

Слободен печат
Како што стои на официјалниот веб сајт на Евролигата, нашиот млад играч е регистриран во составот на каталонскиот клуб за натпреварите во најсилното клупско натпреварување...