20 C
Скопје

Tag : таргет

Вести Македонија

Мијалков пристигна во Кривичниот суд

Слободен печат
Со полициска придружба од домашен притвор во Основниот кривичен суд Скопје пристигна обвинетиот Сашо Мијалков за да ја слушне пресуда за предметот „Таргет-Тврдина”, што се однесува...
Вести Македонија Слајдер

Јанкуловска тврди дека е жртва: Немав никаков мотив да учествувам во монструозно кршење на човековите права

Слободен печат
Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, со другите обвинети од УБК денеска ги презентираше завршните зборови пред да се изрече пресудата за случајот „мајка“...
Вести Македонија

Завршни зборови на одбраната за „Таргет-Тврдина”

Слободен печат
Со завршни зборови на одбраната денеска во Основниот кривичен суд во Скопје треба да продолжи предметот за незаконското прислушување „Таргет-Тврдина”. Судењето по овој предметот започна на...
Вести Македонија

Ленче Ристоска: Зорица Заева е прислушувана 285 дена

Слободен печат
Обвинителката Ленче Ристоска во завршниот збор за случајот „Таргет и Тврдина“, истакна дека има три категории на оштетени лица од масовното незаконско прислушување во УБК....
Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО I Луѓето ширум светот се шегуваат на сметка на познатиот моден бренд: Фотографиите се урнебесни!

Слободен печат
Светот на модата понекогаш знае да биде многу суров, а интернетот не го простува тоа така лесно. Група луѓе на социјалните мрежи одлично се забавува...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Шест години од првите „бомби“ на Заев

Катерина Блажевска
Судскиот процес за капиталниот предмет „Таргет-тврдина“ е пред крај. Она што е далеку од крајот, е употребата на „бомбите“ како конфронтациска алатка меѓу политичките опоненти...
Вести Македонија

Извештајот на израелската компанија е делумен, вели вештакот во „Таргет-Тврдина”

Слободен печат
Од извештајот на израелската компанија не можеме конкретно да знаеме дали имало или не лажни базни станици од трети страни во 2014 година, затоа што...
Вести Македонија Слајдер

Со сослушување вешто лице продолжи судењето за „Таргет-Тврдина”

Слободен печат
 Со сослушување на вешто лице кое го подготвило вештачењето, со кое според обвинителството се побива теоријата дека трети страни незаконски прислушувале на територија на Скопје,...
Вести Македонија

Вредноста на уништениот систем за прислушување „Најс” е 1.4 милиони евра

Слободен печат
Судскиот предмет „Таргет-Тврдина” денеска продолжи со дополнение на доказна постапка. Во судот свој исказ на денешното рочиште даде вештото лице Ѕвонко Кочовски, кој истакна дека...
Вести Македонија

Со изведување дополнителни докази продолжува судењето за „Таргет-Тврдина”

Слободен печат
Со изведување на дополнителни докази денеска во Основниот кривичен суд во Скопје треба да продложи судскиот предметот „Таргет-Тврдина”. Обвинителството и одбраната, на минатото рочиште изнесоа...