Tag : свирки

Вести Ви Препорачуваме Култура

Први концерти на отворено и со маски во август: Музичарите ќе почекаат за свирки во угостителските објекти

Михаило Донев
Пандемијата со Ковид-19 ги погоди сите сектори, а со самото тоа што вирусот се пренесува лесно преку директен контакт од лице на лице, јавните собири...
Колумни Слајдер

Благодарност до возачот што ме пушти да поминам на пешачки

Алек Стојковски
Скопје е преполно со добри возачи кои лошо возат. Уште од тинејџери тие едвај чекаат да седнат зад воланот за да се преточат во толпата...