Tag : светски ден

Вести Македонија

Пендаровски: Изразувам посебна почит и признание за докторите и за останатиот персонал во здравствените установи

Слободен печат
Претседателот на Северна Македонија Стево Пендаровски го честиташе Светскиот ден на здравјето, со порака до сите да се почитуваат препораките, за да им помогнеме на...
Вести Македонија

Спасовски со порака до здравствените работници: Чувајте се себеси, за да може да не чувате и нас

Слободен печат
На одбележувањето на Светскиот ден на здравјето, премиерот Оливер Спасовски денеска им порача на здравствените работници да се чуваат себеси за да можат да ги...
Магазин

ДЕНЕСКА Е СВЕТСКИ ДЕН НА РАДИОТО: Најстариот електронски медиум без кој многу не можат да го замислат животот

Слободен печат
Колку пати сте го вртеле копчето на радиото и сте ја барале точно таа фрекфенција, станица или сте посакале да ја слушнете точно таа радио-емисија...
Вести Свет Слајдер

Светски ден за борба против ракот

Слободен печат
Околу осум милиони луѓе секоја година во светот умираат од рак. Се проценува дека бројот на случаи со рак и смртните случаи од таа болест...
Вести Македонија

Светски ден за подигнување на свесноста за пелтечењето

Слободен печат
Лицата кои пелтечат не треба да се омаловажуваат, затоа што за нив овој проблем не претставува само нарушување на течноста на говорот, туку и бројни...