12.8 C
Скопје

Tag : Светлан Стоев

Вести Македонија

Стоев на средба со Кулханек: Од С. Македонија очекуваме конструктивен одговор за одржливо и трајно решение

Слободен печат
Бугарија е отворена за активен дијалог и во изминатите денови се прави се што е можно од бугарска страна, како и од страна на Северна...
Вести Македонија

Светлан Стоев: Немаме надлежност да ја промениме позицијата на Бугарија кон Северна Македонија

Слободен печат
Техничкиот министер за надворешни работи Светлан Стоев денеска ја презеде функцијата од досегашната шефица на дипломатијата Екатерина Захариева во рамки на техничката Влада на Бугарија,...