25.8 C
Скопје

Tag : суво

Вести Македонија Слајдер

Облачно со дожд, за новогодишната ноќ суво време

МИА Агенција
Времето денеска ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд, кои на места, особено во источните делови повремено ќе бидат поројни и проследени со ретки...
Еспресо Магазин Магазин слајдер

Секси Русинка го запали Инстаграм: Симулираше пливање на суво во провокативно издание! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Руската пливачка Јулија Јефимова стана хит на социјалните мрежи, откако објави како се подготвува за натпреварување иако е во карантин поради епидемијата на коронавирусот. View...
Вести Ви Препорачуваме Регион

КАДЕ ИСЧЕЗНА ЈАДРАНСКОТО МОРЕ: Бродовите во Сплит останаа на суво (ФОТО)

Слободен Печат
Поради временските прилики последните два дени на Јадранското море се јави изразена осека. Според фотографиите кои ги објави „Далмација Данас“, може да се забележи дека...
Еспресо Храна

Сочна и вкусна: Пита со праски и суво грозје (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Праските се сега најубавото овошје, а ако од нив направите пита, сите ваши сетила ќе уживаат во неа. Потребно ви е: – 1/2 килограм тенки...
Еспресо Здравје

Енергетски микс кој моментално го елиминира заморот!

Слободен печат
Пробајте го овој сосема природен енергетски микс и елиминирајте го заморот. Покрај тоа што е здрав избор на природен шеќер, сувото грозје обезбедува и витамин...