• сурфер

Сурфер загина по напад на ајкула во Калифорнија

Сурфер загина во напад на ајкула во океанот во близина на заливот Моро во Калифорнија, потврди полицијата за Си-Ен-Ен. Пристаништето, полицијата и противпожарната служба излегле на терен по пријавата, откако мажот бил извлечен од водата кога бил нападнат од ајкула. Лекарите можеле само да констатираат смрт. Иако плажите во моментов се отворени, властите го забранија …

Сурфер загина по напад на ајкула во Калифорнија Read More »