29 C
Скопје

Tag : супермесечина

Живот Магазин Магазин слајдер Свет

ФОТО: Светот синоќа ја поздрави розовата супермесечина која се очекува да биде видлива и вечерва

Слободен Печат
Оваа полна месечина е за 14 проценти поголема и 30 проценти посветла од онаа која сме навикнати да ја гледаме затоа што е биде поблиску...
Ви Препорачуваме Забава Магазин Магазин слајдер

Супермесечина и дожд од ѕвезди: небото во 2021 година е полно со спектакуларни настани!

Слободен печат
2021 година ќе биде одлична година за сите што го сакаат телескопот. А за оние кои сакаат астрални претстави, оваа година ќе има многу интересни...