-7 C
Скопје

Tag : столе стоилов

Магазин Магазин слајдер Сцена

Столе Стоилов стана татко, Деница му роди син!

Васко Спасоски
Еден од нашите најдобри ракометари, Столе Стоилов стана татко, неговата сопруга Деница му роди машко дете – пишува порталот „Sport1.mk“. Како што се пишува, вечерва...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Капитенот на Вардар стапна на „лудиот камен“: Се ожени Столе Стоилов! (ФОТО)

Слободен Печат
Капитенот на РК Вардар, Столе Стоилов повеќе не е ерген! Тој вчера во интимна атмосфера во еден скопски ресторан, стапи во брак со својата избраничка...
Забава Магазин

Угостител за пример: Столе Стоилов го затвора неговиот ресторан поради коронавирусот!

Слободен печат
Познатиот ракометар Столе Стоилов ќе го затвори неговиот ресторан во центарот на Скопје поради настанатата ситуација со вурисот. Миленикот на ракометната публика оваа информација ја...
Ракомет Спорт

Стоилов:  Некој ќе плаче на крај, се надевам дека тоа ќе биде Карачиќ

Слободен печат
Европскиот шампион Вардар, викендов (сабота 17.30 ч.) го очекува пресметка со добро познат ривал во Лигата на шампионите, полскиот Киелце. Вардарци по двата порази од...