Tag : стеванаџија

Вести Македонија

СДСМ: Пратеникот Стевананџија да поднесе оставка

Слободен печат
Пратеникот Стевананџија кој се заканува со бесилки на граѓани, да поднесе оставка затоа што не е достоен за функцијата што ја извршува, повикаа од СДСМ....
Вести Македонија

Народен правобранител: Бесилката на Стевананџија да биде расчистена од надлежните

Слободен печат
Народниот правобранител ја осуди пораката на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Димитар Стевананџија објавена на неговиот профил на социјалната мрежа Твитер во која е поставена бесилка оценувајќи...