17 C
Скопје

Tag : стадион етихад

Спорт Фудбал

Манчестер сити на чекор од прво историско финале во Лигата на шампионите

Слободен печат
Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола изјави дека реваншот натпреварот од полуфиналето во Лигата на шампионите против ПСЖ ќе биде најтешкиот за неговата екипа оваа...