• спутник

Унгарија ќе започне со производство на Спутник В во 2022 година

Унгарија очекува да ги добие потребните технологии до крајот на оваа година и да започне со производство на руската вакцина „Спутник В” до крајот на 2022 година, изјави министерот за надворешни работи Петер Сијарто на заедничка прес-конференција по разговорите со шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров. – До крајот на оваа година ќе можеме да го …

Унгарија ќе започне со производство на Спутник В во 2022 година Read More »