Tag : СП 2019 Јапонија

Ракомет Спорт

Ливриниќ: Словенија е искусна, мотивирани да го оствариме мундијалскиот сон!

Коминовски Фидан
Во склоп на ЕХФ неделата веќе тренираат сениорките за првиот меч во Скопје, Симовски знае со кои имиња ќе се обиде по подолго време да...
Ракомет Спорт

Симовски со 19 ракометарки во мундијалскиот бараж

Коминовски Фидан
Во склоп на ЕХФ неделата, покрај тренинзите, сениорската женска репрезентација двете средби од баражот за пласман на СП 2019 во Јапонија против репрезентацијата на Словенија...