• сомбор

Полицијата од Сомбор заплени 53 рачни бомби кај 72-годишен маж

Српската полиција заплени 53 рачни бомби во Сомбор и го уапси човекот во чија куќа тие беа пронајдени, објави денеска локалната полициска администрација, пренесува Бета.рс.   Во куќата се пронајдени и пиштол и муниција од различен калибар, 28 грама супстанција за која постои сомневање дека е кокаин, 27 таблети и вага за прецизно мерење.   Уапсениот …

Полицијата од Сомбор заплени 53 рачни бомби кај 72-годишен маж Read More »