• смртност

Нездравиот живот, дебелината и загадениот воздух ја креваат смртноста од ковид-19, вели д-р Беќаровски

Зголемената телесна тежина кај младите, како и загадениот воздух во Скопје и во други места во земјава се фактори кои влијаат врз смртноста од ковид-19, рече доктор Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија во вечерашното гостување на телевизијата „Канал 5“. „Нездравиот живот на младите си носи свој ризик. Ние имаме екстремно дебели нови генерации со …

Нездравиот живот, дебелината и загадениот воздух ја креваат смртноста од ковид-19, вели д-р Беќаровски Read More »