Tag : сменети 12 амбасадори

Вести Свет

„Метлата“ заигра и во Украина: Зеленски смени 12 амбасадори

Слободен печат
Претседателот на Украина, Владимир Зеленски, донесе одлука да замени 12 амбасадори, меѓу кои и амбасадорката во Соединетите Американски Држави, Валерија Цели. „Зеленски го започна процесот...