Tag : сингелиќ

Хроника

Апсење во угостителски објект, пронајдени автоматска пушка и пиштол

Слободен печат
Попладнево на (12.06.2020) околу 13 часот на ул. „М.А.Ченто“, на патот кон село Арачиново Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје...
Вести Скопје

Утре без струја жители на Сингелиќ и дел од корисниците во Кисела Вода и Карпош

„ЕВН Македонија” АД известува дека утре се планирани неколку технички зафати во електро-системот во градот Скопје и тоа во општините Гази Баба, Кисела Вода и...
Хроника

Идентификувани 23 прекршители на полицискиот час во Сингелиќ, побарани парични казни

Слободен печат
Постапувајќи по поднесена кривична пријава, Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Предлог за издавање казнен налог против вкупно 23 лица...
Вести Скопје Слајдер

Петнаесет илјади евра казна за тројцата жители на Сингелиќ кои го прекршија полицискиот час

Слободен печат
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе предлог за определување казнен налог против три лица за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за...
Хроника

Скопјанец фатен со пиштол за кој немал дозвола

Слободен Печат
Скопјанец фатен со пиштол за кој не поседувал дозвола. Како што велат од МВР, по претходно добиени оперативни сознанија од страна на полициски службеници од...
Хроника

Скопјанец осомничен за неовластено чување на муниција

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Скопје (ОЈО) донесе наредба за спроведување истражна постапка против 38-годишен скопјанец осомничен за кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје...