8 C
Скопје

Tag : симулација

Вести Свет Слајдер

Кина испрати млазни авиони до Тајван, Тајпеј возвраќа: Ќе се бориме до крај

Слободен печат
Кина испрати дополнителни млазни авиони во воздушниот простор на Тајван во средата, на што реагираше министерот за надворешни работи на Тајван Џозеф Ву кој рече...
Вести Избори 2020

СИМУЛАЦИЈА: СДСМ 49 пратеници, ВМРО-ДПМНЕ 46

Слободен печат
Според досега објавените резултати, според симулацијата на партиите, СДСМ и коалицијата Можеме освоија 49 пратеници, а коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ освои 46 пратеници. ДУИ засега има...
Вести Македонија Слајдер

Симулација на гласачкиот процес во организација на ДИК: Надлежните сметаат дека има услови за безбедно гласање (ФОТО)

Михаило Донев
Во организација на Државната изборна комисија денеска во просториите на средното училиште „Јосип Броз Тито“ во Скопје се одржа симулација на гласачкиот процес, кој ќе...
Вести Регион

Во Словенија епидемијата со корона вирусот може да заврши кон крајот на април

Слободен печат
Во Словенија е направена анализа и симулација која покажува дека епидемијата со коронавирусот во земјата може да заврши до крајот на април. Симулацијата ја направи...
Вести Свет

Симулација на нуклеарна војна меѓу САД и РУСИЈА: Светска војна со милиони човечки жртви (ВИДЕО)

Слободен печат
Американските научници кои се учесници во проектот Наука и глобална безбедност од Универзитетот Принстон, изработија симулација на нуклеарна војна меѓу САД и Русија. Според нивното...
Вести Свет

Авантуристи пробуваат како е да се живее на Марс во пештера во Шпанија!

Слободен печат
За сите оние кои ги интересира како би можел да изгледа животот на Марс, сега можат да го доживеат тоа во Шпанија! Научници, архитекти и...