• симеон христов

Симеон Христов потпиша за Вардар

Најтрофејниот фудбалски колектив во Македонија, Вардар денеска го официјализираше првото засилување за новата сезона, Симеон Христов кој доаѓа од екипата на Работнички. Христов потпиша едногодишен договор и со „црвено-црните“ ќе се обиде следната сезона да се врати во Првата фудбалска лига. Потписот за најтрофејниот фудбалски клуб, значи враќање за Христов во Вардар по пауза од …

Симеон Христов потпиша за Вардар Read More »