Tag : сиднеј

Вести Свет

Илјадници маски завршија на плажа во Сиднеј

Слободен печат
Илјадници хируршки маски завршија на плажа во близина на Сиднеј, откако паднаа од карго-брод поради невреме. Голем товарен брод испловил од Кина кон Мелбурн. Поради...
Вести Свет

Оваа земја ги отвора своите плажи и покрај предупредувањата дека ќе стане ново жариште на коронавирусот

Слободен печат
Властите во источен Сиднеј соопштиле дека повторно ќе ги отворат плажите за луѓето кои ги користат за вежбање, иако министерството за здравство на Нов Јужен...
Спорт Фудбал

КАКОВ ЛУДАК: Фудбалер избега од самоизолација и пијан возеше возило за голф низ Сиднеј

Слободен печат
Фудбалерот на Велингтон феникс, Тим Пејн го очекува казна откако избега од самоизолација во која беше поради пандемијата со коронавирусот и во пијана состојба управуваше...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон се позитивни на коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат
Американскиот актер Том Хенкс и неговата сопруга, актерката Рита Вилсон, се позитивни на коронавирусот додека се на снимање на филм во Австралија. 63-годишниот оскаровец е...
Останатo Спорт

Косовскиот амбасадор удри по Ѓоковиќ: Стануваш примитивен, националист и шовинист

Слободен печат
Ѓоковиќ, Троицки, Лајовиќ и останатите членови на репрезентацијата весело во соблекувалната ја славеа победата. Се славеше со шампањ и со пеење на неколку српски патриотски...
Вести Свет Слајдер

Повеќе од милион луѓе уживаа во спектакуларниот новогодишен огномет во Сиднеј (ВИДЕО)

Слободен печат
Жителите на Австралија ја дочекаа Новата година  со традиционален, спектакуларен огномет што се одржува на Сиднејското пристаниште, и покрај смртоносните пожари кои принудија илјадници да...
Вести Свет

АЛАРМАНТНО: Не може да се изгаси пожарот во близина на Сиднеј

Слободен печат
Огромниот пожар што беснее во близина на Сиднеј моментно не може да се изгасне, соопштија пожарникарските служби од Австралија, кои се борат со пожари низ...
Вести Свет

Сиднеј под закана поради големите пожари (ВИДЕО)

Слободен печат
Големите пожари во Австралија не се смируваат, а пожарникарите објавија дека голем пожар што е многу тешко да се локализира, е регистриран на 60 км...
Вести Свет

Пожарникари се борат со 150 пожари во Австралија

Слободен печат
Пожарникари се борат да запрат речиси 150 пожари во Нов Јужен Велс додека силни ветрови го шират чадот повторно кон Сиднеј, најголемиот град во Австралија,...
Вести Свет

УЖАСНО: Хрват брутално претепал бремена жена во Сиднеј (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Слободен печат
Бремената Рана Еласмар (31) била брутално нападната од Стипе Лозина (43) во кафуле во Сиднеј. Рана, која инаку е во 38-та недела од бременоста, вечерала...