Tag : шницли

Магазин Магазин слајдер Храна

Одличен предлог за денешниот ручек – Јунешко месо во сос од сенф и павлака

Слободен печат
Состојки: 600 грама јунешки шницли 1 лажичка сол малку црн бибер 1 лажица мешан сув зеленчук 2 лажици сенф 1 главица кромид 200 милилитри млеко...
Еспресо Храна

Поховани шницли од рерна: Месо меко како путер! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Потребно ви е: 1 пилешки гради, 3 јајца, 200 грама брашно, 200 грама презла, масло, сол, бибер, 3 лажици кисела павлака. Подготовка: Месото истолчете го,...