• севилја

Пожар во дом за стари лица во Шпанија: Една жена загина, 18 повредени

Една 89-годишна жена загина, а 18 лица се повредени во пожар што избувна во дом за стари лица во Шпанија, соопштија денеска службите за итни случаи. Според пожарникарите, пожарот избувнал на третиот кат од домот во Севилја, на југот на Шпанија, во вторникот пред полноќ. Како што наведуваат, соседите им понудиле засолниште во своите домови на …

Пожар во дом за стари лица во Шпанија: Една жена загина, 18 повредени Read More »