• серхио перес

Фиеста на Ферстапен во Мексико за „плус 19“ пред Хамилтон

Возачот на „Ред Бул“, Макс Ферстапен славеше вечерва на Формула 1 трката за Големата награда на Мексико и сега има 19 бодови предност во однос на второпласираниот Луис Хамилтон во генералниот пласман. Ферстапен до втората последователна победа дојде по одличниот старт, кога изби од третата позиција на првата позиција. Второто место му припадна на возачот …

Фиеста на Ферстапен во Мексико за „плус 19“ пред Хамилтон Read More »