Tag : сенка

Забава Магазин

Ретроградниот Меркур помина, но нови маки ни носи ретро-сенката, проверете како ќе влијае на вашиот живот!

Слободен печат
Меркур престана да биде ретрограден од 9-ти март, но до 29-ти март ќе сотане активна неговата ретроградна сенка. На некој начин, периодот на ретро-сенка може...
Забава Магазин

Пробајте да погодите чија е оваа СЕНКА? Да се кладиме дека ќе ПРОМАШИТЕ (ВИДЕО)

Слободен печат
Нашиот вид често умее да си поигра со нас, особено ако се работи за објекти во мрак или сенки. Веројатно многумина од вас откако виделе...
Вести Економија

Сенка на рецесијата над најголемите светски економии

Слободен печат
Во светот, цените на акциите се во пад на сите берзи бидејќи инвеститорите ги намалија своите акции како резултат на состојбата во глобалната економија. Тоа...
Вести Свет

Франција „гори“ – Измерени 42 степени под сенка

Слободен печат
Денеска температурите под сенка во Париз изнесувале помеѓу 36 и 42 степени Целзиусови, а според најавите утре се очекува и зголемување на температурите, пренесуваат француските...
Вести Регион

ХРВАТИТЕ ЈА НАПЛАЌААТ И СЕНКАТА НА ПЛАЖАТА: Објавен ценовник од познат камп

Слободен печат
За место под сенка во кампот Маслиник во Хрватска се наплаќаат по две евра за возрасни и по 1,5 евро за деца, објави хрватската новинарка...
Здравје Магазин

МОРА ДА ГИ ЗНАЕТЕ: Петте најчести митови за сончањето

Слободен печат
Преземете ги сите потребни мерки во врска со сончањето, за да не ви биде жал подоцна во животот....