• СЦ Борис Трајковски

Лига Европа: Металург во последните секунди до реми со Адемар Леон!

Вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ – Скопје во својот последен натпревар од групната фаза во Лига Европа, Металург одигра нерешено 27:27 (16:13) против Адемар Леон. Немаше да биде незаслужено доколку и тимот од Автокоманда дојдеше до триумф против гостинот од Шпанија. Севкупно Металург, во чиј состав сега беа едни од најискусните Хорват и Тарабокиа, одигра …

Лига Европа: Металург во последните секунди до реми со Адемар Леон! Read More »