20 C
Скопје

Tag : Сања Илиќ

Магазин Магазин слајдер Сцена

Од коронавирус почина Сања Илиќ, основачот на групата „Балканика“

Слободен печат
Музичарот Александар Сања Илиќ, основачот на групата „Балканика“, почина денес како последица на коронавирусот, откако беше на респиратор. Тој почина на 70 годишна возраст. Роден...