Tag : сан марино

Вести Ви Препорачуваме Економија

ЕВРОПСКА ДРЖАВА НА РАБОТ НА БАНКРОТ: Поради кризата може да ја изгуби и самостојноста

Слободен печат
На Република Сан Марино и се заканува опасност поради еконосмката криза која ја зафати поради пандемијата со ковид-19 да банкротира, а поради долгот, би можела...
Забава Магазин Магазин слајдер

Пет земји во Европа што немаат свој аеродром: До нив никако не можете да стигнете со авион

Слободен печат
Во Европа постојат дури пет земји што немаат аеродроми на својата територија. Станува збор за мали држави, до кои никако не може да се стигне...
Спорт Фудбал

Белгија е првиот учесник на Европското првенство (ВИДЕО)

Слободен печат
Во четвртокот се играа првите натпревари од седмото коло во квалификациите за ЕП 2020 година. Репрезентацијата на Белгија прва го обезбеди „билетот“ за настап на...