• самоубил

Мекафи се самоубил

Креаторот на познатата антивирусна програма Џон Мекафи вчера изврши самоубиство во затвор во Барселона, потврди неговиот адвокат. Тој изјавил дека американско-британскиот програмер се обесил бидејќи бил во очај девет месеци затвор. Да потсетиме, Мекафи беше пронајден мртов во затворска ќелија во Барселона неколку часа откако шпанскиот суд одобри негова екстрадиција во САД, пренесоа светските медиуми. …

Мекафи се самоубил Read More »