• руска војска

Рускиот министер за одбрана Шојгу ги посети војниците во Украина

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу изврши инспекција на руските војници во Украина, соопшти денеска војската. На командните пунктови на руските единици, армискиот генерал Сергеј Шојгу ги прифати извештаите на командантите за актуелната ситуација и акциите на руските вооружени сили во главните оперативни области, се вели во соопштението на Министерството. Се уште не е јасно …

Рускиот министер за одбрана Шојгу ги посети војниците во Украина Read More »