17.8 C
Скопје

Tag : ристо јанков

Спорт Фудбал

Челси и Манчестер сити со најмногу претставници на Европското првенство

Слободен печат
За Европското првенство пријавени се 624 фудбалери, а најмногу претставници ќе имаат победникот во Лигата на шампионите Челси и премиерлигашкиот шампион Манчестер сити, по 15...