18.8 C
Скопје

Tag : Римац Невера

Автомагазин Забава Магазин Магазин слајдер Слајдер Технологија

ВИДЕО | „Ова е сообраќаен терорист“: Се појави снимка од новиот хрватски суперавтомобил како јури со 232 км на час по Јадранската магаситрала

СП.
Во вторникот беше претставен првиот хрватски сериски автомобил, познат досега како „C_Two“, кој го доби името „Ривац-Невера“, по неочекуваната и силна медитеранска бура што „јури“...
Магазин Магазин слајдер Технологија

ВИДЕО+ФОТО | Претставен првиот хрватски хиперавтомобил: „Римац Невера“ ќе чини два милиони евра

Слободен печат
Првиот хрватски сериски автомобил, познат до сега како „C_Two“, го доби името Невера, по неочекуваната и силна медитеранска бура што „брза“ преку Јадранското море. Мате...