15 C
Скопје

Tag : рено

Вести Економија

„Рено“ со рекордна загува од 7,3 милијарди евра

Слободен печат
Францускиот производител на автомобили „Рено“ забележа најтешка загуба во својата историја во првите шест месеци од 2020 година, во износ од 7,3 милијарди евра. Групацијата, која...
Вести Економија

„Рено“ со огромен пад, продадени за 35 отсто помалку автомобили

Слободен печат
Францускиот производител на автомобили „Рено“ во првите шест месеци во светот продал малку повеќе од 1,25 милиони возила, што е за 35 отсто помалку во...
Останатo Спорт

Враќање на големиот шампион – Алонсо официјално во Рено!

Слободен печат
Како што и се најавуваше, тоа денеска го потврдија од Формула 1 тимот на Рено, нивни нов пилот е Фернандо Алонсо Прославениот шпански возач, кој...
Останатo Спорт

Му здосади во пензија, Алонсо се враќа во Формула 1

Слободен печат
По две години пауза, Алонсо во наредната сезона ќе седне во болидот на Рено, објави Би-Би-Си. Шпанецот ги договорил сите детали со тимот на Рено...
Хроника

Откриени 17 мигранти во „рено лагуна“

Слободен печат
ОтПод надвозникот на магистралниот пат Струмица – Штип, вчера вечерта околу девет часот, кај клучката за Радовиш, од полициски службеници од Полициската станица Радовиш биле...
Вести Економија

„Рено“ успеа да се извлече од кризата: Државата му обезбеди кредит од 5 милијарди евра

Слободен печат
Француската влада соопшти дека го потпишала кредитот како помош од државата во висина од 5 милијарди евра за „Рено“. За потсетување компанијата веќе извесен период...
Вести Економија

„Рено“ ќе добие државен заем во висина од 5 милијарди евра

Слободен печат
Францускиот производител на автомобили „Рено“ ќе добие пет милијарди евра државна финансиска помош во форма на загарантиран кредит за спас на своето производство и зачувување...
Вести Економија

Францускиот авто – гигант затвора 15 илјади работни места

Слободен печат
„Рено“ ќе укине 15 илјади работни места низ фабриките од цел свет во рамки на планот за намалување на трошоците во износ од две милијарди...
Вести Свет

Акциите на Рено пораснаа за речиси 15 отсто, по владината поддршка и новиот план

МИА Агенција
Акциите на Рено пораснаа за речиси 15 отсто во текот на денот на Париската берза, засилени со планот за поддршка на Владата за автомобилскиот сектор...
Вести Свет

Случај Рено: Влада ќе биде „бескомпромисна” за „зачувувањето” на фабриките во Франција

МИА Агенција
Францускиот премиер Едуард Филип денеска изјави дека владата ќе биде „бескомпромисна” за „зачувувањето” на фабриките на Рено во Франција, доколку производителот на автомобили ја потврди...