Tag : ранкинг

Спорт Фудбал

Македонија остана на 68 место на ФИФА листата

Слободен печат
Денеска е објавена најновата ранг листа на Светската фудбалска федерација (ФИФА) во која Македонија не напредуваше, ниту назадуваше. Останавме на 68 место со 1347 поени,...
Ракомет Спорт

НИШТО НОВО: ЕХФ ем не му верува на Вардар, ем прави грешки!

Слободен печат
Односно во овој случај, денеска ЕХФ го објави својот прв ранкинг непосредно пред почетокот на новата сезона во ракометната Лига на шампионите. Ранкинзи врз основа...
Ракомет Спорт

Металург фаворит за освојување на ЕХФ Купот!?

Слободен печат
Тимот од Автокоманда, кој лани настапуваше во ЛШ, е посочен за 10 фаворит за освојување на трофејот од страна на Европската куќа на ракометот. Рајн...