-2.4 C
Скопје

Tag : ракометна репрезентација на шведска

Ракомет Спорт

СП Египет: Нов убедлив триумф на Шведска, Русите ја изненадија Словенија

Слободен печат
Репрезентацијата на Шведска оствари нова убедлива победа на Мундијалот во Египет, по триумфот над Македонија (32:20), тие денеска го совладаа Чиле со 41:26. Швеѓаните слично...
Ракомет Спорт

Слаб старт на Мундијалот, Шведска ги растури ракометарите

Слободен печат
Ракометната репрезентација на Македонија со убедлив пораз ги започна настапите на Светкото првенство во Египет на кое пристигна вчера како прва резерва по откажувањето на...
Ракомет Спорт

Швеѓаните на маки: Два месеци се подготвувавме за Чешка, а сега ќе играме со Македонија

Слободен печат
Ракометната репрезентација на Македонија во последен момент стана учесник на Светското првенство во Египет кое започнува денеска, откако Чешка мораше да го откаже настапот поради...